Zuzanna Kalisz “TWARZE EMOCJI: EKSPRESJA W MALARSTWIE I RZEŹBIE” relacja

11 maja 2024 roku w Lubańskiej niezależnej galerii “Przestrzeń” odbył się wernisaż  niezwykłej wystawy  “TWARZE EMOCJI: EKSPRESJA W MALARSTWIE I RZEŹBIE”  artystki Zuzanny Kalisz, absolwentki Liceum Plastycznego w Bielsku-Białej oraz studentki Rzeźby na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. 
W galerii zgromadziło się wiele osób – zarówno mieszkańcy Lubania, Jeleniej Góry, jak i przyjezdni z Jawora radiowcy z radia Zamek Nadaje.
“TWARZE EMOCJI: EKSPRESJA W MALARSTWIE I RZEŹBIE” – pod tym tytułem kryły się niezwykłe dzieła – głównie portrety, których cechą charakterystyczną była wyrazista ekspresja oraz głębokie oddanie ludzkich emocji. Każde z nich było jak osobna opowieść, różnorodne w kolorystyce, lecz połączone precyzyjnym wykonaniem i intensywnym ładunkiem emocjonalnym. Zuzanna eksperymentowała z różnymi technikami, od akrylu po olej, tworząc fascynujące i zróżnicowane efekty wizualne.
Podczas wydarzenia atmosfera była nasycona emocjami i inspiracją. Przybyli goście nie szczędzili słów uznania, podziwiając każde dzieło i zagłębiając się w tajemnicę każdego przedstawionego portretu. Rozmowy nie milkły nawet do późnych godzin wieczornych.
Kilka z prac znalazło nowych właścicieli, co było potwierdzeniem ogromnego zainteresowania jej twórczością. Artystka opuściła galerię z uśmiechem na twarzy, wiedząc, że jej prace dotarły do serc wielu ludzi.
Dziękujemy wszystkim zwiedzającym za obecność i zapraszamy na kolejne wydarzenia.