Wystawa “Wrażliwość ciała” Moniki Kocielskiej

Wystawa “Wrażliwość ciała” Moniki Kocielskiej
Data: 6 lipca 2024
Godzina wernisażu: 16:30
Godzina zakończenia: 21:00
Miejsce: Galeria sztuki “Przestrzeń” w Lubaniu, ul. Zgorzelecka 18
Wstęp: Wolny

Monika Kocielska, artystka urodzona w Rzeszowie, zaprasza na swoją najnowszą wystawę pt. “Wrażliwość ciała”. Kocielska jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (2014) oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego (2016), gdzie ukończyła dyplom magisterski z malarstwa pod okiem profesorów: Antoniego Nikla, Marka Olszyńskiego i Marka Pokrywki. W 2023 roku ukończyła studia podyplomowe na kierunku Mediacja i Rynek Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Obecnie pracuje jako architekt we Wrocławiu, specjalizując się w projektowaniu wnętrz statków wycieczkowych. Kocielska kontynuuje swoją działalność artystyczną, tworząc głównie w malarstwie olejnym i akwarelowym, oraz bierze aktywny udział w wielu wystawach i warsztatach artystycznych.

Tematyka twórczości Moniki Kocielskiej koncentruje się na obserwacji emocji i ciała człowieka. W swoich pracach stara się wydobyć uczucia i wrażenia odbierane przez drugą osobę, próbując wniknąć w wewnętrzny świat odrębnego bytu. Wystawa “Wrażliwość ciała” prezentuje jej obrazy olejne, które skupiają się na kobiecym ciele, jego relacjach, tabu, wstydzie, lęku, spokoju, dumie czy zadowoleniu. Drugim motywem wystawy jest ciało dziecka, a konkretnie niemowlaka, jego pierwsze ruchy, zaznajamianie się z własnym ciałem, odkrywanie możliwości ruchu, ekspresji i czucia.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 6 lipca 2024 o godzinie 16:30 w Galerii Sztuki “Przestrzeń” w Lubaniu. Wystawa będzie dostępna do godziny 21:00. Wstęp wolny.