Relacja z wernisażu wystawy “Wrażliwość ciała” Moniki Kocielskiej

W sobotę, 6 lipca 2024 roku, w Galerii Sztuki “Przestrzeń” w Lubaniu odbył się wernisaż wystawy Moniki Kocielskiej pt. „Wrażliwość ciała”. Odwiedzający Sudecki Festiwal Minerałów skusili się, by także spotkać się ze sztuką, co sprawiło, że przestrzeń galerii wypełniła się miłośnikami sztuki, którzy przyszli podziwiać najnowsze dzieła tej utalentowanej artystki.

Monika Kocielska, urodzona w Rzeszowie, jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Obecnie pracuje jako architekt we Wrocławiu, specjalizując się w projektowaniu wnętrz statków wycieczkowych, jednocześnie kontynuując swoją działalność artystyczną. Wystawa „Wrażliwość ciała” jest kolejnym dowodem jej niezwykłego talentu i wrażliwości na ludzkie emocje.

Prace Kocielskiej, głównie olejne obrazy, skupiają się na kobiecym ciele i jego relacjach, a także na ciele dziecka – niemowlaka. Artystka poprzez swoje dzieła próbuje wniknąć w wewnętrzny świat człowieka, ukazując emocje, które nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka. Tematy takie jak tabu, wstyd, lęk, spokój, duma i zadowolenie są eksplorowane w sposób subtelny, a jednocześnie głęboki.

Wystawa zaskoczyła kontrastem pomiędzy spokojną osobowością artystki a niepokojem, który emanuje z jej obrazów. Każda praca wymagała od odbiorców głębszego przyjrzenia się, aby dostrzec namalowane na nich postaci i zrozumieć przekaz artystki. To była nieoczywista podróż do świata emocji, o których nie zawsze mówi się w kontekście macierzyństwa.

Goście wernisażu byli zachwyceni. Wielu z nich wyraziło podziw dla talentu Kocielskiej i głębi jej artystycznej wizji. Wydarzenie było nie tylko okazją do spotkania z piękną sztuką, ale także do refleksji nad emocjami i relacjami międzyludzkimi. Wystawa Moniki Kocielskiej „Wrażliwość ciała” z pewnością pozostanie w pamięci uczestników jako jedno z najbardziej poruszających wydarzeń artystycznych tego roku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w wernisażu.