Sztuka Cię szuka

W ostatni piątek kwietnia w lubańskiej bibliotece rozpoczęły się zajęcia z twórczej Improwizacji w ramach warsztatów “Sztuka Cię szuka”. Wśród luźnych rozmów, przy dźwiękach muzyki, zebrani pobudzali swoją wyobraźnię rysując intuicyjnie i bawiąc się różnymi technikami rysunku. Pisaki, markery, pędzle, tusze, akwarele poszły w ruch. Pojawił się temat rysunku intuicyjnego i neurografiki, a to dopiero początek! Powstały prawdziwe miniaturowe dzieła sztuki, które już w czerwcu będzie można podziwiać na wystawie.
Dziękuję za tak liczne przybycie i świetny klimat spotkania.

“Sztuka cię szuka!” to jeden z projektów, który w ramach lokalnych inicjatyw, jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 w ramach zadania: “Kultura zbliża…zwłaszcza w bibliotece

Na drugim spotkaniu w ramach “Sztuka Cię szuka” uczestnicy uwalniali kreatywność przy sztalugach. Była muzyka, farby i przyjemność tworzenia. Efekty końcowe zachwyciły wszystkich. A cuda, jakie powstały będzie można zobaczyć na wernisażu już 9 czerwca!

20 maja wraz z super ekipą moich warsztatowiczów pobawiliśmy się w fotografów najwyższych lotów. Tworzyliśmy fotografie o jakości kolekcjonerskiej oswajając tematykę polaroidtransferu.
Na czym to polegało? Najpierw robimy zdjęcie, później rozbieramy je na części pierwsze oddzielając w wodzie materiał światłoczuły od powierzchni, na które jest naniesiony i transferujemy na papier. Brzmi prosto? Ale w rzeczywistości wymaga to cierpliwości, precyzji i sporo szczęścia. Była masa zabawy i skupienia.
A dzieła, jakie powstały będzie można zobaczyć i nawet wylicytować już 9 czerwca ( ale o tym jeszcze napiszę) już teraz zapraszam

To już przedostatnie spotkanie w ramach Lubańskich warsztatów Sztuka Cię szuka
Tym razem była zabawa w lepienie. Powstały instalacje przeróżne i wszystkie piękne
Już w ten piątek zapraszamy na ostatnie otwarte spotkanie a 09.06.22 na wielki wernisaż połączony z charytatywną aukcją sztuki!

To już było ostatnie spotkanie w ramach “Sztuka Cię szuka” organizowanych wspólnie z biblioteką.
A czy będzie kontynuacja? Być może!
Info szukajcie na facebooku, Ig i tutaj, gdyż….ale to jeszcze tajemnica.

Tym razem wędrowaliśmy przez las, gubiąc siebie i zasięg, by ostatecznie zasiąść i plątać sznurki, a rozplątywać emocje. Nawet komary były na tyle łaskawe, że dawały nam się delektować ciszą, śpiewem ptaków i zapachem igliwia. Było dobrze. Twórczo i dobrze.