Wernisaż malarstwa “Dysonanse” Wiktora Lebiody


W sobotę, 6 kwietnia 2024 roku, w Galerii “Przestrzeń” w Lubaniu odbył się wernisaż malarstwa “Dysonanse” Wiktora Lebiody, młodego artysty z Podgórzyna.
Wystawa przyciągnęła uwagę zarówno lokalnej społeczności, jak i miłośników sztuki z Jeleniej Góry, Zgorzelca oraz okolicznych miejscowości.

Wiktor Lebioda, student psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim, zaprezentował swoje abstrakcyjne obrazy, które są wyrazem jego osobistych doświadczeń i uczuć. Wraz z rozpoczęciem wernisaż i oporowadzeniem po wystawie przez samego artystę, sala galerii wypełniła się długimi rozmowami, pełnymi zachwytu nad talentem i głębią przekazu artysty.

Obrazy Lebiody, inspirowane industrialną częścią rzeczywistości oraz wrażliwością na otaczający świat, skłaniały do refleksji. Niesamowite połączenia barw i faktur hipnotyzowały odbiorców.  Jego prace, takie jak “Steel Plane Tree”, “Libido”, “Sisyphos”, wzbudzały szczególne zainteresowanie i budziły długie dyskusje na temat interpretacji i przekazu artystycznego.Wernisaż cieszył się dużą popularnością, a prace Wiktora Lebiody znalazły nowych właścicieli, co było dla artysty ogromnym uznaniem i satysfakcją. Atmosfera tego wieczoru była niesamowita, pełna entuzjazmu i zainteresowania sztuką.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy na kolejny wernisaż, który odbędzie się 11 maja, oraz na noc muzeów, która zaplanowana jest na 18 maja.
To wydarzenie było nie tylko okazją do podziwiania sztuki, ale także do inspirujących spotkań i wymiany poglądów. Już dziś wiemy, że metraż “Przestrzeni” staje się zbyt mały by sprostać zainteresowaniu sztuką mieszkańców naszego miasta.

Szczególne podziękowania dla Agnieszki Sieczkarz i Tomasza Siwka ze Strawberry – Agencja Realizacji Twórczych, Radia Zamek Nadaje z Jawora za poświęcenie nam całej czwartkowej audycji “Kulturalny czwartek”, prasie – ZiemiLubańskiej, 3mag.eu, Zachodnia.tv, Wałbrzyszek.com, jelonka.com, zittau.de, luban.pl za promocję wydarzenia. Oraz mecenasom: LinguaPro i DumaPrint.