Pracownia portretowa Kasia Kmita

Ostatnio, podczas zajęć na studiach, miałam wielką przyjemność zawędrować pod Concordia Design we Wrocławiu. Za pięknym budynkiem, którego wygląd jest imponujący, choć historia nie jest już tak urokliwa, zostały zainstalowane dwie „Szklarnie na sztukę”. Projekt, który zachwycił mnie niesamowicie. Jego prostota, lekkość i otwartość na odbiorców. Chciałabym aby w każdym mieście, gdzie brakuje miejsca na sztukę ( jak Lubań) stanęła taka piękna instalacja.

Ale ja nie o marzeniach, tylko o Kasi miałam pisać.
Dzięki współpracy Concordii i Krupa Gallery została zaaranżowana tymczasowa, otwarta dla publiczności pracownia. Wspaniała Artystka – Kasia Kmita, pracuje nad serią portretów współczesnych wrocławian tworzonych w technice tradycyjnej, papierowej wycinanki.
Pracowania jest otwarta dla wszystkich i każdy mieszkaniec Wrocławia może zgłosić się do projektu.
Miałam wielką przyjemność widzieć prace Kasi. Wykonane w technice tradycyjnej wycinanki obrazy współczesnego świata zachwycają. Kolory, precyzja i tematy odwzorowane w jej pracach namawiają do refleksji nad zmieniającym się światem, choć nie tylko…
Prace Kasi można podejrzeć na Instagramie i właśnie jedna ze „szklarniowych” instalacji opowiada o pracowni i całym projekcie. Nas, oprowadzała sama artystka i aż żałuję że nie mogę wziąć udziału w projekcie.
Zachęcam Was do spaceru po Wyspie Słodowej, do odwiedzenia przepięknej kawiarni na dachu Concordii i koniecznie zobaczenia instalacji i prac jakie znajdziecie w tych pomysłowych miejscach na sztukę.
O pracowni możecie przeczytać TU: Pracownia portretowa Kasi Kmity